Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Zajęcia w ramach projektu 3P oficjalnie wystartowały!
Wystartowały zajęcia w ramach projektu Programowanie Przemysłu Przyszłości.

21 marca w 11 miastach w całej Polsce wystartowały ćwiczenia oraz szkolenia specjalistyczne w ramach projektu Programowanie Przemysłu Przyszłości. Uczestnicy rozpoczęli intensywny kurs programowania, który zakończy się w listopadzie podczas Mistrzostw Polski w Programowaniu Przemysłu Przyszłości.

Podsumowanie rekrutacji
Rekrutacja do projektu 3P cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.
W ramach inicjatywy zgłosiło się ponad 100 nauczycieli z ośrodków akademickich w całych kraju, ponad 1000 studentów, a także kilkudziesięciu wolontariuszy. Największym zainteresowaniem projekt cieszył się w takich uczelniach, jak Politechnika Wrocławska, Politechnika Warszawska, Politechnika Rzeszowska, Politechnika Poznańska, czy Akademia Górniczo-Hutnicza. Pozwoliło to na otworzenie 21 grup zajęciowych w 11 miastach. Aby umożliwić udział w kursie osobom z mniejszych ośrodków, organizatorzy utworzyli też 2 grupy zdalne. Łącznie w projekcie weźmie udział więc ponad 420 studentów.

Wprowadzenie do kursu
Podczas pierwszych zajęć uczestnicy zostali wprowadzeni w podstawy programowania środowiska TIA portal oraz zapoznali się z programem symulacyjnym PLCSIM. Za nami także pierwsze szkolenia specjalistyczne, podczas których studenci mieli okazję poznać podstawy programowania
w języku schematów blokowych (FBD) z wykorzystaniem przekaźnika programowalnego Siemens LOGO! 8. Do zajęć przygotowały ich wykłady publikowane co tydzień na specjalnie przygotowanej platformie e-learningowej oraz kurs wyrównawczy.

Wsparcie w nauce
Napotykane podczas nauki problemy studenci mogą rozwiązywać podczas indywidualnych konsultacji z nauczycielami, które są częścią projektu. Bardzo ważnym aspektem jest wyrównywanie szans uczestników. Organizatorzy oferują bezpłatne wypożyczenie sprzętu komputerowego studentom biorącym udział w projekcie.

O projekcie
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do śledzenia profili projektu Programowanie Przemysłu Przyszłości w social mediach, gdzie na bieżąco będziemy informować i kolejnych inicjatywach, otwartych webinarach
i aktualnych wydarzeniach.

Zadanie publiczne "Mistrzostwa w Algorytmice i Programowaniu Przemysłu Przyszłości" (Projekt 3P) realizowane jest w ramach Programu Rozwoju Talentów Informatycznych na lata 2019-2029.

Zadanie dofinansowane ze środków budżetu państwa w wysokości 3 804 885 zł w ramach konkursu "Mistrzostwa w Algorytmice i Programowaniu - Studenci". Całkowity koszt zadania publicznego wynosi łącznie 4 059 205 zł.